Bifipro
Kontakt
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+48 794 319 678
instytut matki i dziecka - miniaturka

Instytut Matki i Dziecka zabezpiecza wodę systemem Bifipro

Instytut Matki i Dziecka to jednostka naukowo – badawcza z 60-letnią tradycją. Od 1951 r. nieustannie stara się brać udział w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych i społecznych matek, dzieci i młodzieży. Pod koniec 2019 roku w Instytucie zainstalowana została technologia Bifipro dostarczana przez firmę Blue Fifty. Przez kilka miesięcy owocnej współpracy udało się osiągnąć wiele zadowalających rezultatów. Bifipro nie tylko podnosi jakość wody, ale również sprawia, że jest ona bezpieczna i wolna od bakterii Legionella. Zachęcamy do zapoznania się z całą historią wdrażania przez Instytut rozwiązania chroniącego zdrowie pacjentów.

instytut matki i dziecka - baner

Troska o bezpieczeństwo pacjentów

Bakteria Legionella jest problemem, z którym boryka się wiele obiektów. Szczególnie narażone na jej występowanie są szpitale i hotele. Instytut Matki i Dziecka w Warszawie postanowił zadbać o bezpieczeństwo swoich pacjentów oraz personelu i raz na zawsze uwolnić się od potencjalnego zagrożenia. Kierując się szczegółowym rozeznaniem i rzetelnością, Instytut dokładnie przeanalizował dostępne na rynku technologie. Szpital ogłosił również przetarg, gdzie istotnym warunkiem uczestnictwa było posiadanie referencji z innych placówek medycznych. Takie referencje otrzymaliśmy m.in. z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Skuteczność technologii Bifipro potwierdzają również inne obiekty o charakterze leczniczym, chociażby Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica, Mazowiecki Szpital Bródnowski i Szpital Czerniakowski. Jest to tylko kilka z obiektów, od których otrzymaliśmy listy polecające. Wszystkie dostępne są tutaj – REFERENCJE.

 

 

Instytut Matki i Dziecka – historia współpracy

Urządzenie Bifipro zostało zamontowane w Instytucie Matki i Dziecka w grudniu 2019 roku i od samego początku widać było skuteczność i zauważalne wyniki. Technologia ta jest nowoczesną metodą dezynfekcji wody. Pozwala ona na zlikwidowanie w instalacji biofilmu oraz usunięcie bakterii Legionella.

Bifipro za pomocą certyfikowanych elektrod z czystego srebra i z czystej miedzi dawkuje jony srebra i miedzi do wody poprzez elektrolizę. Urządzenie jest również stale monitorowane online przez inżynierów Blue Fifty, którzy zdalnie je kontrolują i wprowadzają na bieżąco konieczne zmiany. Rozwiązanie to skutkuje niezwykle zadowalającymi rezultatami. Powodem jest likwidacja prawdziwej przyczyny Legionelli, czyli biofilmu, który osadza się na ścianach przewodów.

Jony utrzymują się w wodzie zdecydowanie dłużej niż na przykład związki chloru. Dzięki temu docierają do każdego z odcinków instalacji, nawet tych bardzo oddalonych i rzadko używanych. Głęboko penetrują również biofilm powodując jego stopniowe usunięcie. Usuwanie Legionelli jest procesem złożonym, aby pozbyć się bakterii raz na zawsze, trzeba usunąć cały osad zgromadzony w instalacji. W tym przypadku biofilm, czyli miejsce rozwoju bakterii, został skutecznie usunięty.

Niestety w  międzyczasie pojawiła się pandemia koronawirusa, która na długi czas utrudniła pracę wszystkim szpitalom. Instytut Matki i Dziecka musiał ograniczyć aktywność działania, a co za tym idzie, ograniczyć również płukanie instalacji. Skutkowało to opóźnieniem procesu oczyszczania wody.

 

 

instytut matki i dziecka - system bifipro III

System Bifipro z nowymi referencjami

Jako następstwo wspólnej narady z naszymi specjalistami, opracowano plan, w jaki sposób zaradzić tej sytuacji. Wprowadzono zmiany, skupiając się na płukaniu kluczowych i najbardziej newralgicznych punktów poboru oraz przeprowadzając regularne badania. Wyniki tych badań potwierdzają, że instalacja jest całkowicie wolna od Legionelli.

Zadowolenie ze współpracy potwierdza fakt, że aktualnie Blue Fifty podpisało umowę na kontynuacje działań i będzie dbać o jakość wody w Instytucie Matki i Dziecka przez następne lata.

instytut matki i dziecka - list referencyjny

Bifipro zwalcza Legionellę

Jeśli szukasz pomocy w usuwaniu bakterii Legionella lub chcesz zabezpieczyć instalację wodną, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Działamy w całej Polsce i chętnie dzielimy się naszą wiedzą! Zadzwoń już dziś 608 559 367

instytut matki i dziecka - referencje