Bifipro
Kontakt
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+48 794 319 678
Walka z Legionellą w Polsce

Walka z Legionellą w Polsce w 2019 r. – ośrodki z Bifipro

Walka z Legionellą czasami może trwać bardzo wiele lat. Widzimy to często w różnych szpitalach, hotelach i innych tego typu obiektach. Dlaczego tak jest? Powodów może być kilka. Brak dokładności i powierzchowne działanie, stosowanie nieodpowiednich metod lub takich, które przynoszą tylko krótkotrwałe efekty. W poprzednim roku stosując Bifipro udało nam się pokonać bakterie w wielu ośrodkach. Dlaczego Bifipro działa? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Walka z Legionellą w Polsce

Walka z Legionellą – klucz do sukcesu

Bifipro to metoda, która oparta jest na elektrolizie. Jony srebra i miedzi są dawkowane do wody. System stale uwalnia odpowiednią ich ilość i dzięki stałemu monitoringowi może dobierać dawki do aktualnego przepływu. Zastosowane w Bifipro elektrody są wykonane z czystej miedzi i czystego srebra. Jony tych metali usuwają biofilm, w którym rozwijają się i żyją bakterie Legionella. Bardzo istotne jest zlikwidowanie biofilmu w całej instalacji, szczególnie w tzw. martwych odcinkach. W przeciwnym razie problem będzie nieustanie powracał.

 

Co wyróżnia Bifipro?

Bifipro nie tylko skutecznie usuwa bakterie, ale przede wszystkim likwiduje biofilm, czyli główne siedlisko ich życia. Stosowanie jonów srebra i miedzi pozwala pozbyć się go z instalacji i co ważne nie powoduję przy tym korozji rur. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre metody mogą doprowadzać do niszczenia przewodów. W takich uszkodzonych rurach biofilm ma dużo lepsze warunki do rozwoju. W powstałych nierównościach na powierzchni rur może łatwiej się osiadać i rozwijać. Oczywiście w pewnym momencie tak zniszczona instalacja wymaga całościowej wymiany, a takie działanie wiąże się ze sporą inwestycją.

 

 

Ośrodki, które zainstalowały system Bifipro w 2019 roku

Nasze działania w Polsce zaczęliśmy w 2017 roku od montażu systemu w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. W zakończonym już 2019 roku na naszej mapie pojawiło się wiele nowych obiektów. Wyniki i rekomendację pokazują, że Bifipro działa, a walka z Legionellą za jego pomocą jest skuteczna. Oto lista ośrodków, które w 2019 roku zdecydowały się na instalację systemu Bifipro.

 

Walka z Legionellą w Polsce

 

 

 1. Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach
 2. Szpital Tucholski
 3. Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku
 4. Żłobek* wojew. kujawsko-pomorskie
 5. Przedsiębiorstwo prywatne* wojew. dolnośląskie
 6. Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
 7. Biuro* w Warszawie
 8. Szpital HCP Poznań
 9. Hotel* w Zakopanem
 10. Szpital Powiatowy w Chełmży
 11. Szpital Bródnowski Strefa 2 Warszawa
 12. Hostel* w Krakowie
 13. Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie
 14. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – Camena Basen
 15. Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanów
 16. Hotel w Warszawie
 17. Szpital im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym
 18. Miedzowe Centrum Zdrowia w Lubinie
 19. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim
 20. Instytut Matki i Dziecka w Warszawie

* prywatne ośrodki/firmy

 

Szukasz rozwiązanie? Skontaktuj się z nami

Kończymy więc ten rok z 35 zainstalowanymi systemami w całej Polsce (łączna liczba instalacji z 3 lat). Na świecie ta liczba przekracza już ponad 600 urządzeń. Jeśli walczysz z bakterią Legionellą lub chcesz zapobiec jej powstawaniu, to zapraszamy do kontaktu. Indywidualnie dobieramy urządzenia i dokonujemy analizy. Zapewniamy stały monitoring i serwis systemu. Generujemy raporty i pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami.

Zapisz się do newslettera

i otrzymaj 10% rabatu na zakup szybkiego testu do badania Legionelli!

Zapisz mnie do newslettera (możesz zrezygnować w każdej chwili).

 

Zostaw numer. Oddzwonimy!


lub zadzwoń 794 319 678!