Bifipro
Kontakt
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+48 794 319 678
Systemy bifipro zainstalowane w 2020

Walka z Legionellą w Polsce w 2020 r. – ośrodki z Bifipro

Walka z Legionellą często jest procesem długotrwałym i zdarza się, że może trwać nawet latami. Jest to szczególnie widoczne w obiektach, które najczęściej dotyka ten problem, na przykład w szpitalach lub w hotelach. Dlaczego tak jest? Powodów może być kilka. Brak dokładności i powierzchowne działanie, stosowanie nieodpowiednich metod lub takich, które przynoszą jedynie krótkotrwałe efekty. W ubiegłym roku za pomocą Bifipro udało się nam usunąć bakterie w wielu nowych miejscach. Co zatem sprawia, że Bifipro jest tak skuteczne?

.

walka z legionellą 2020

Walka z Legionellą – klucz do sukcesu

Bifipro to metoda, która oparta jest na elektrolizie. Jony srebra i miedzi są dawkowane do wody, a system stale uwalnia odpowiednią ich ilość. Za pomocą stałego monitoringu możliwe jest dobieranie optymalnej dawki. Zastosowane w Bifipro elektrody są wykonane z czystej miedzi i czystego srebra. Jony tych metali usuwają biofilm, w którym rozwijają się bakterie Legionella. Bardzo istotne jest zlikwidowanie biofilmu w całej instalacji, szczególnie w tzw. martwych odcinkach. W przeciwnym razie problem będzie nieustanie powracał.

 

 

Co wyróżnia Bifipro?

Bifipro nie tylko skutecznie usuwa bakterie, ale przede wszystkim likwiduje biofilm, czyli główne siedlisko ich życia. Stosowanie jonów srebra i miedzi pozwala pozbyć się go z instalacji i co ważne, nie powoduję przy tym korozji rur. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ niektóre metody mogą doprowadzać do niszczenia przewodów. W przypadku takich uszkodzeń biofilm ma dużo lepsze warunki odkładania się na ściankach przewodów. Oczywiście w pewnym momencie zniszczona instalacja wymaga wymiany, a takie działanie wiąże się ze sporą inwestycją.

 

 

Ośrodki, które zainstalowały system Bifipro w 2020 roku

Nasze działania w Polsce zaczęliśmy w 2017 roku od montażu systemu w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Za pomocą różnych metod starano się tam zaradzić problemowi Legionelli. Dopiero instalacja systemu przyniosła zamierzony skutek. Historia walki z bakterią znajduje się w liście referencyjnym. W przeciągu kolejnych trzech lat na naszej mapie pojawiło się wiele nowych obiektów. Wyniki i rekomendację pokazują, że Bifipro działa, a walka z Legionellą za jego pomocą jest skuteczna. Oto lista ośrodków, które w 2020 roku zdecydowały się na instalację naszego systemu.

 

mapa - walka z legionella 2020

 

 1. Szpital Bogdanowicza  – Bifipro I
 2. Szpital Bogdanowicza – Bifipro II
 3. Ośrodek rehabilitacyjny w województwie mazowieckim  – Bifipro I
 4. Śródmiejskie Centrum Kliniczne w Warszawie – Bifipro I
 5. Arłamów Hotel – Bifipro XII
 6. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu – Bifipro VIII
 7. Wojewódzki Szpital w Koninie – Bifipro II
 8. Zakład pracy w województwie wielkopolskim – Bifipro I
 9. Hotel Ibis Styles Szczecin – Bifipro II
 10. Opolskie Centrum Onkologii – Bifipro I
 11. Mazowiecki Szpital Bródnowski – Bifipro I
 12. Szpital Wincetego a Paulo w Gdyni – Bifipro II
 13. Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie – Bifipro IV

 

Pozostałe ośrodki z Bifipro z poprzenich lat:

Szukasz rozwiązanie? Skontaktuj się z nami

Kończymy więc ten rok z 43 zainstalowanymi systemami w całej Polsce (łączna liczba instalacji z 4 lat) w 37 obiektach. Jeśli walczysz z bakterią Legionellą lub chcesz zapobiec jej powstawaniu, to zapraszamy do kontaktu. Indywidualnie dobieramy urządzenia i dokonujemy analizy. Zapewniamy stały monitoring i serwis systemu. Generujemy raporty i pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami.