Bifipro
Kontakt
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+48 794 319 678
Działanie srebra i miedzi _

Wpływ srebra i miedzi na zdrowie ludzi

Technologia Bifipro wykorzystuje proces jonizacji do zwalczania bakterii Legionelli w ciepłej wodzie użytkowej. Dzięki elektrodom z czystego srebra i czystej miedzi do wody dawkowane są jony tych pierwiastków, które skutecznie zabijają bakterie i usuwają biofilm. Warto poznać ich właściwości.

Działanie srebra i miedzi _ zwalczanie Legionelli

Dlaczego srebro i miedź?

Bakteriostatyczne właściwości srebra i miedzi  były znane już w starożytności. Zauważono wtedy, że żywność przechowywana w srebrnych naczyniach dłużej zachowuje świeżość, a rany opatrzone srebrem szybciej się goją[1]. W budynkach użyteczności publicznej możemy spotkać się z klamkami wykonanymi m.in. z miedzi, nie tylko z powodu estetycznego wyglądu. Na miedzianej powierzchni mikroorganizmy mają utrudniony rozwój wskutek czego unikamy możliwości zarażenia, gdy dotkniemy ją po osobie zmagającej się z jakimś zakaźnym schorzeniem.

 

Używanie srebra i miedzi do dezynfekcji wody

Pierwsze badania nad zastosowaniem jonizacji do dezynfekcji wody przeprowadzało NASA.

Poszukiwano bezpiecznej i niekorozyjnej technologii do dezynfekcji wody na statkach kosmicznych. W latach 60 Johnson Space Center opracowało generator jonów srebra do dezynfekcji wody. Później do systemu dodano elektrody z miedzi. W ten sposób jonizacja stała się sercem modułu oczyszczającego wodę STI. [2]

 

Dopuszczalne dawki srebra i miedzi

Miedź stanowi jeden z mikroelementów wykorzystywanych przez nasz organizm. Reguluje metabolizm, transport żelaza i przemiany kolagenu.[4] Zalecane dzienne spożycie miedzi to 900 ug. [4] Dopuszczalne dzienne spożycie przez osobę dorosłą to 10 000 ug.[5] Urządzenie Bifipro dawkuje 400 ug/l.  Jeżeli zjemy 100 g wątróbki wołowej dostarczymy do organizmu 12 400 ug miedzi. Aby dorównać temu wynikowi musielibyśmy wypić 31 litrów wody z Bifipro.

Co do srebra, Światowa Organizacja Zdrowia dopuszcza w wodzie pitnej 100 ug/l tego pierwiastka. [6] Według EPA (Environmental Protection Agency) dopuszczalne dzienne spożycie to 5 ug na kilogram masy ciała. Urządzenie Bifipro dawkuje do wody 40 ug/l. Oznacza to, że osoba o wadze 65 kg musiałaby wypić ponad 8,25 l wody by przekroczyć dopuszczalną dawkę.

 

Działanie srebra i miedzi _ zwalczanie Legionelli

Technologia Bifipro

Skuteczność technologii Bifipro potwierdzają otrzymane referencje od naszych klientów. W wielu szpitalach w Polsce udało nam się usunąć bakterie Legionella dzięki jonom srebra i miedzi. Dużym atutem jest to, że nas system jest stale monitorowany, więc możemy na bieżąco kontrolować przepływ i ilość dawkowanych jonów w każdym budynku. Jeśli szukają Państwo skutecznej metody do zwalczania Legionelli lub chcą zabezpieczyć instalację przed jej pojawiam się, to zapraszamy do kontaktu.

 

Bartosz Korwin

Specjalista ds. Technologii

b.korwin@blue-fifty.com

794 319 678

Bibliografia:
[1]https://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i6/i1/i7/r617/WzorekZ_NanosrebroNowy.pdf

[2] https://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntrs.nasa.gov/20020083175.pdf

[3] Piontek, M. , Fedyczak, Z. , Łuszczyńska, K. , Lechów, H., Toksyczność miedzi, cynku oraz kadmu, rtęci i ołowiu dla człowieka, kręgowców i organizmów wodnych. 2014

[4] Institute of Medicine, Food and Nutrition Board. Dietary Reference Intakes for Vitamin A, Vitamin K, Arsenic, Boron, Chromium, Copper, Iodine, Iron, Manganese, Molybdenum, Nickel, Silicon, Vanadium, and Zinc. Washington, DC: National Academies Press; 2001.

[5] Institute of Medicine. Food and Nutrition Board. Dietary Reference Intakes: Thiamin, Riboflavin, Niacin, Vitamin B6, Folate, Vitamin B12, Pantothenic Acid, Biotin, and Choline. Washington, DC: National Academy Press; 1998.

[6] Nanocząstki srebra – zastosowanie i zagrożenie dla zdrowia i środowiska Silver nanoparticles – applications and the impact on health and the environment. Henryka Langauer-Lewowicka, Krystyna Pawlas

[7] U.S. Department of Agriculture, Agricultural Research Service. Food data central, 2019
Zostaw numer. Oddzwonimy!


lub zadzwoń 794 319 678!